Czytanie ze zrozumieniem "Obiad" Test. autor: Izasuszek78. Klasa 1 Klasa 2 Polski. Zdania pojedyncze i złożone - rozsypanka wyrazowa Uporządkuj. autor: Thepestka. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski czytanie ze zrozumieniem. Czytanie ze zrozumieniem - GAZETA (analiza) Teleturniej. autor: Wojenkaag.Liczba wyników dla zapytania 'junior explorer 6 czytanie ze zrozumieniem': 10000+ Gdzie? O rety! Krety! Rozwijanie komunikacji Czytanie ze zrozumieniem wasn`t/weren`t Połącz w pary Klasa 5 Klasa 6 Angielski Junior Explorer 5 Junior Explorer 6 BODY PARTS Znajdź parę All Angielski Junior Explorer 4 Junior Explorer 5 Junior Explorer 6 Teen Explorer 7 WYGLĄD Połącz w pary Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Angielski Hello Explorer 2 Junior Explorer 3 Junior Explorer 4 Junior Explorer 5 Junior Explorer 6 Christmas story Brakujące słowo All Angielski Junior Explorer 4 Junior Explorer 4 Junior Explorer 5 Junior Explorer 6 Teen Explorer 7Tutaj możesz zapoznać się z ćwiczeniami, które poprawią Twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem w języku angielskim. 42 darmowych tekstów Premium: 186 tekstów. Poniższe czytanki są przeznaczone dla osób początkujących. Składają się z tekstu bazowego - czyli ciekawych artykułów, dialogów czy też krótkich tekstów Katalog Joanna Bucka, 2016-05-31Busko-ZdrójJęzyk angielski, KonspektyKONSPEKT LEKCJI: : Czytanie ze zrozumieniem. Pierwszy tryb warunkowy. SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Klasa: VI c Nauczyciel: Joanna Bucka Temat lekcji : Czytanie ze zrozumieniem. Pierwszy tryb warunkowy. Cele lekcji: Po zakończeniu lekcji uczeń : • posiada następujące umiejętności i wiadomości( określone w nowej podstawie programowej): - znajomość środków językowych ( kategoria tematyczna: życie rodzinne i towarzyskie- czasowniki związane z gotowaniem, zakupy i usługi- towary spożywcze) -rozumienie wypowiedzi (uczeń rozumie znaczenie zwrotów dnia codziennego adresowanych do ucznia, rozumie krótkie, proste polecenia w języku angielskim- reaguje na nie werbalnie i niewerbalnie, uczeń rozumie krótkie wypowiedzi pisemne- ogólny sens przepisu na pizzę oraz dialogu) - przetwarzanie wypowiedzi ( uczeń przekazuje ustnie ogólny sens tekstu czytanego, uczeń przetwarza informacje uzyskane z tekstu czytanego- układa w kolejności wydarzenia, poprawia błędy w zdaniach) - tworzenie wypowiedzi ( uczeń tworzy poprawne zdania z użyciem pierwszego trybu warunkowego) - współdziałanie w parach - stosowanie strategii komunikacyjnych ( uczeń domyśla się znaczeń nieznanych słów i zwrotów z kontekstu) • zna: -czasowniki związane z gotowaniem, słownictwo z zakresu produktów spożywczych, zastosowanie pierwszego trybu warunkowego Pomoce: - prezentacja multimedialna, kartki dla uczniów, podręcznik Metody: -pogadanka -praca z tekstem -pokaz - uczenie się przez odkrywanie (domyślanie się znaczenia nieznanych słów i zwrotów) - gry dydaktyczne- układanie elementów przepisu na pizzę we właściwej kolejności, poprawianie błędów Formy pracy: - praca z całością klasy, praca indywidualna, praca w parach Przebieg lekcji: organizacyjno-porządkowy: - sprawdzenie obecności - zapisanie tematu lekcji - cele lekcji, podanie kryteriów lekcji, krótkie omówienie przebiegu lekcji (3min) językowa : powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji : - uczniowie podają znaczenie angielskiego słownictwa pojawiającego się na prezentacji multimedialnej -uczniowie dopasowują dwie części zdania w pierwszym trybie warunkowym - uczniowie poprawiają błędy w zdaniach (pierwszy tryb warunkowy) (6min) Cele: powtórzenie i utrwalenie słownictwa, powtórzenie i utrwalenie pierwszego trybu warunkowego, uzyskanie uwagi uczniów - krótka pogadanka na temat zdrowego odżywiania Cele: zaciekawienie uczniów tematyką zajęć, umożliwienie uczniom wyrażenie opinii, zadawanie pytań, skupienie ich uwagi, wykorzystanie korelacji międzyprzedmiotowej do wprowadzenia uczniów w tematykę zajęć (2min) 3. Czytanie ze zrozumieniem: - uczniowie zostają dobrani w pary; otrzymują pocięty na fragmenty przepis na pizzę, wykorzystując dotychczasową wiedzę i współpracując z innymi mają za zadanie ułożyć fragmenty w odpowiedniej kolejności (6min) - uczniowie sprawdzają wraz z nauczycielem poprawność wykonanego zadania; tłumaczą tekst na j. polski (7min) - uczniowie wykonują ćwiczenie do tekstu polegające na poprawianiu błędnych zdań (3min) - uczniowie czytają dialog z podziałem na role (2min) - uczniowie wykonują ćwiczenie do tekstu polegające na ułożeniu wydarzeń w odpowiedniej kolejności (2min) Cele: rozumienie krótkich wypowiedzi pisemnych- ogólny sens przepisu na pizzę oraz dialogu; zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiedzy przez uczniów- kształcenie umiejętności stosowania strategii komunikacyjnych, przekazywanie ustnie ogólnego sensu tekstu czytanego, przetwarzanie informacji uzyskanych z tekstu czytanego- układanie w kolejności wydarzeń, poprawianie błędów w zdaniach, kształtowanie umiejętności współpracy i komunikacji, angażowanie uczniów do pomocy innym uczniom. 4. Tworzenie wypowiedzi - uczniowie wykonują zadanie polegające na utworzeniu poprawnych zdań z użyciem pierwszego trybu warunkowego (7min) Cele : utrwalenie wiadomości, tworzenie poprawnych zdań z użyciem pierwszego trybu warunkowego 5 Podsumowanie - na prezentacji multimedialnej pojawiają się pytania podsumowujące lekcje, uczniowie odpowiadają na pytania (4min) Cele: sprawdzenie stopnia zrozumienia treści 6. Zadania dodatkowe - jeśli czas na lekcji nie został do końca wykorzystany - uczniowie wykonują ćwiczenia na otrzymanych kartkach Cele : utrwalenie wiadomości (6min) 7. Praca domowa - uczniowie mają za zadanie wypisać składniki swojej ulubionej pizzy, natomiast chętni uczniowie mogą napisać przepis na ulubioną pizzę. (3min) Cele: utrwalenie wiedzy i umiejętności z dzisiejszych zajęć, dostosowanie poziomu trudności pracy domowej do możliwości uczniów ( łatwe zadanie dla wszystkich uczniów, trudniejsze zadanie dla uczniów zdolnych) Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.Czytaj angielskie teksty, które przygotują Cię m.in do egzaminu Cambridge English: Advanced (CAE) i ułatwią opanowanie słownictwa i gramatyki na poziomie C1. Reading comprehension CAE, TELC, IELTS C1 - czytanie do egzaminu CAE i nie tylko. Słownictwo, gramatyka na poziomie C1. Nauka angielskiego online.Zestaw zawiera 10 testów sprawdzających umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o fragmenty utworów literackich, wybrane z wykazu lektur obowiązkowych nowej podstawy programowej języka polskiego z 2017 roku - klasa z zestawem ma na celu kształtowanie i rozwijanie zdolności rozumienia tekstu oraz doskonalenie umiejętności koncentracji, które są konieczne na każdym etapie posiadają oddzielne karty z odpowiedziami i punktacją, co umożliwia wykorzystanie ćwiczeń zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w trakcie indywidualnej pracy ucznia w Małgorzata Nowak - polonistka z pasją, egzaminator OKE, nauczyciel dyplomowany z ponad dwudziestoletnim stażem. "Czytanie ze zrozumieniem" jest efektem jej wieloletnich doświadczeń dydaktycznych i chęci stworzenia aktualnej (opartej na najnowszej podstawie programowej), przydatnej pomocy dla uczniów i nauczycieli zreformowanej szkoły podstawowe6]NR D RSSR } Test OBRY TART } KARTA PRAC } Twj trening P Rozgrzej się Przed wykonaniem kolejnych zadań zapoznaj się z podanymi niżej wyrażeniami. Połącz zwroty w lewej kolumnie ze zwrotami o podobnym znaczeniu w prawej kolumnie. 1 Let somebody know 2 Fancy dress 3 Opposite 4 In front of something 5 Witch 6 A band 7 Rude 8 A braid
mTalent. Czytanie ze zrozumieniem to: specjalnie przygotowane i zilustrowane teksty dla uczniów rozpoczynających przygodę z czytaniem (profilaktyka i nauka), a także ze zdiagnozowanymi trudnościami w tym zakresie (np. ryzyko dysleksji lub dysleksja), materiały interaktywne, grafiki i teksty dostosowane do trzech poziomów trudności,
My morning routine. My name is Bob. Each day I drive my kids to school. My daughter goes to a school that’s far from our house. It takes 30 minutes to get there. Then I drive my son to his school. It’s close to my job. My daughter is in the sixth grade and my son is in the second. They are both good students.
Sometimes there are dolphins and whales in the water! Every morning we look for shells in the sand. I found fifteen big shells last year. I put them in a special place in my room. This year I want to learn to surf. It is hard to surf, but so much fun! My sister is a good surfer. She says that she can teach me. I hope I can do it!
My name is John (A1) Hi! Nice to meet you! My name is John Smith. I am 19 and a student in college. I go to college in New York. My favorite courses are Geometry, French, and History.
If you want to get fit but dread the thought of running on a treadmill or sweating it out at an aerobics class, then perhaps you may find Zuu fitness more appealing. In a nutshell, Zuu fitness is animal-inspired exercise designed to be liberating and above all fun. Jeżeli chcesz poćwiczyć czytanie po angielsku zachęcamy Ciebie gorąco do